Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičí nemoci

22. 5. 2012

 

Kočičí nemoci – paraziti

Paraziti patří mezi nejčastější onemocnění, kterými kočky trpí. Pokud se jedná o blechy nebo klíšťata, problém můžete vyřešit jednoduše pomocí speciálních přípravků, které seženete v lékárně nebo u veterináře. Pokud jsou onemocnění vleklejšího rázu a jsou rozšířená na více částech těla, zajděte s kočkou k veterináři, který jí problému účinně zbaví. Dejte pozor na kočičí svrab – na první pohled jeho příznaky nerozeznáte od jiných parazitických onemocnění. Pokud je svrab již velmi rozvinutý a kočcezačnou vypadávat chuchvalce chlupů, může jí tato nemoc způsobit vleklé zdravotní problémy.

Infekční nemoci

Infekční nemoci patří mezi mnohem větší hrozbu než parazitická onemocnění. Řadíme zde nemoci jako například vzteklinu. Kočky se proti infekčním onemocněním musí včas a pravidelně očkovat. Mnohé z nich jsou totiž nevyléčitelné a mohou skončit smrtí zvířete. Prevence je zde na prvním místě, zvlášť, pokud je vaše kočka ve styku s jinými venkovními zvířaty.

Toxoplazmóza

Toxoplazmóza je zákeřná nemoc, která se přenáší trusem nakažené kočky. Je velmi nebezpečná také pro člověka, zvláště pak pro těhotné ženy. Obranou je důsledná hygiena.

Virus kočičí leukémie – FeLV

Jedná se o nebezpečné kočičí infekční onemocnění, které téměř vždy pro kočičího mazlíčka končí tragicky. Projevuje se postupným selháváním imunitního systému, dokud kočka nezemře. Tento kočičí virus se nedá vyléčit, pouze prodloužit. V případě tohoto onemocnění je dobré uvažovat o uspání kočky, než prodloužení jejího trápení. Přenáší se stykem s virem, nejčastěji tedy z infikované kočky na druhou.

Dýchací problémy

Problémy s dechem u kočky mohou znamenat hned několik nemocí. Pokud vaše kočka často kašle, může mít astma, které se dá léčit. I u koček se však může vyskytovat nemoc podobná rakovině plic u člověka, která je velmi zákeřná a vyléčit se nedá. Nepodléhejte však panice, tato nemoc je velmi ojedinělá, na druhé straně astma u koček není natolik nebezpečné a vyskytuje se poměrně často.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář